Home-page

کوتیکول های بی نقص

کوتیکول های بی نقص

ظاهرا جریان بی انتهای مانیکور های زیبا در شبکه های اجتماعی باعث می شود که هر یک از ما در محدوده زمانی به این مانیکور های زیبا حسادت کنیم. اما آیا به کوتیکول ها هم فکر کرده یا حسادت کرده اید؟ با زندگی های روزمره ما داشتن کوتیکول های سالم کار آسانی نیست ولی غیر ممکن هم نیست. در پایین به ۵ روش ساده برای داشتن کوتیکول های سالم اشاره میکنیم تا شما هم کوتیکول هایی به سالمی و زیبایی مانیکور هایی که در شبکه های اجتماعی می بینید ، داشته باشید.

 

img_how_to_make_a_homemade_cuticle_remover_cream_9672_orig (1)

 

۱٫ بدانید که کوتیکول چیست؟

کوتیکول در بین برخی از مردم کاملا اشتباه شناخته شده است. بخشی از ناخن که نیاز به مراقبت و نگهداری دارد با نام هایپونیکیوم شناخته می شود. این بخش از ناخن بخش زنده و نازکی است که کل بستر ناخن را در برمیگیرد. این بخش از ناخن قسمتی است که تمرکز بیشتری روی آن خواهیم داشت. کوتیکول پوست مرده ایست که از اطراف ناخن و متصل به آن رشد می کند. وظیفه کوتیکول چسباندن کوتیکول و هایپونیکیوم به یکدیگر است.و از نفوذ باکتری و ایجاد عفونت جلوگیری می کند. کوتیکول اضافی را می توان به آرامی توسط یک حرفه ای چیده شود ولی اتصال بین کوتیکول و هایپونیکیوم هرگز نیاید آسیب ببیند.

۲٫ چرب کردن

این عمل یکی از بزرگترین عوامل برای سالم نگاه داشتن هایپونیکیوم است و حتی شاید یکی از دشوارترین موارد. زیرا ما در زندگی روزمره با موارد زیادی سروکار داریم که باعث خشکی دست ها و ناخن هایمان می شوند. بنابراین همراه داشتن روغن کوتیکول و کرم دست تا اندازه زیادی می تواند کمک کند. به طور مثال روغن کوتیکول خود را روی میز تان بگذارید و یک کرم چرب کننده دست داخل کیفتان و همیشه و همیشه پس از شستن دست هایتان آنها را چرب کنید.

6pcs-New-font-b-Cuticle-b-font-Revitalizer-font-b-Oil-b-font-Nail-Art-Treatment (1)

۳٫ پوسته پوسته شدن

همانند پوست در همه قسمت های بدن ، برای سالم نگاه داشتن کوتیکول بایستی از شر پوست مرده خلاص شوید . هر باری که حمام می کنید از یک اسفنج یا پارچه برای تمیز کردن و زدودن پوست مرده اطراف ناخن هایتان استفاده کنید.

۴٫ محافظت

محافظت از دست ها و ناخنهایتان در برابر هر فعالیت یا موادی که به آنها آسیب میرساند محافظت کنید. همیشه از دستکش استفاده کنید ! مخصوصا در هنگام شست و شوی ظرف ها و یا استفاده از مواد شیمیایی قوی. آب داغ باعث خشک شدن بیشتر کوتیکول ها و دست هایتان میشود و در طولانی مدت سبب پیری دست میگردد.

۵٫ مراقبت های ویژه

هایپونیکیوم های شما نیز به توجه و مراقبت نیاز دارند. تقریبا هر دو هفته یکبار آنها را با کرم یا روغن چرب کنید و برای چند دقیقه اجاره دهید چربی روی ناخن بماند و سپس با کمک یک عقب زن ، کوتیکول را عقب بزنید و از یک بافر نرم برای جدا کردن کوتیکول های اضافه استفاده کنید.

1446588975-sev1007-cuticles-nails (1)

رعایت کردن تمامی موارد بالا به شما در داشتن کوتیکول هایی سالم  و زیبا کمک می کند.

اگر شما نیز نکاتی را رعایت میکنید تا به شما در داشتن ناخن ها و کوتیکول های سالم کمک می کند ، آنها را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

درباره ی نویسنده

هما مساح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.